Lektori

Naši lektori sú odborníci zo sveta umenia. Medzi ne patrí napríklad:

Tomáš Magnusek

Lektor filmovej tvorby

Ako herec a režisér sa najviac preslávil trilógiou Bastardi. Natočil ale aj ďalšie zaujímavé filmy ako Pamětnice alebo Školský výlet. Je jedným z najúspešnejších a najaktívnejších českých režisérov poslednej doby. Pôsobil aj ako stredoškolský pedagóg a pedagogickej praxi sa venuje stále prostredníctvom rôznych besied a workshopov.

Vzdelanie:
Univerzita Jána Amosa Komenského – špeciálna pedagogika

Zuzana Páleníková

Lektorka divadelného herectva

Po štúdiu réžie na DAMU a Masterclass u Jurij Alschitze sa venuje medzinárodným projektom. Pôsobila ako herecká pedagogička a vedúci ročníka na Vyššej odborne škole hereckej v Prahe Michli a v UA Ambrozia lektorom od roku 2013.

Vzdelanie:
DAMU, Praha – dramaturgia a réžia

Jan Přeučil

Lektor herectva

Český lmový a divadelný herec a vysokoškolský pedagóg. Na DAMU sa dostal z politických dôvodov až na druhý pokus. Absolvoval v roku 1960. Stále divadelné angažmán mal v Divadle Na zábradlí od roku 1960 do roku 1993. Od roku 1993
vystupoval tiež v muzikáloch Hudobného divadla v Karlíne. Stvárnil vyše 400 rolí v rozhlase, kde našlo široké využitie jeho rétorické umenie. Dlhé roky vyučovať na pražskej DAMU, teraz pôsobí na Vysokej hereckej škole na Slovensku.

Míša Tomešová

Lektorka spevu, divadelného herectva, muzikálového herectva

Od malička navštevovala rôzne záujmové krúžky od baletu cez dramaťák, spev latinsko-americké tance až po autu či klavír. Pravidelne vyhrávala recitačnú súťaž Pražské vajíčko a v šiestich rokoch sa prvýkrát objavila pred kamerou v Bakalároch Ako dieťa hrala v seriáli O stratenej láske, lmoch Deň dobrých skutkov, Denník šialene manželky či Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo. V čase štúdií nakrúcala seriály Ordinácia v ružovej záhrade (TV NOVA,), Kriminálka Anděl či seriál Terapie (HBO) a pôsobila v divadelnom súbore Nová generácia. V súčasnej dobe ju môžete vidieť v
seriáli Ulica (TV NOVA) alebo v kulinárskej relácii Draci v hrnci (ČT). Hrá úlohu Mimi v muzikáli RENT v divadle Na Prádle v anglickom jazyku v réžii Steva Josephsona. Od roku 2010 pôsobí v divadle Kalich v muzikáloch Robin Hood (komorná Kitty, Lady Marianna), Ôsmy svetadiel (hlavná rola Jany), Pomáda (Rizzo).

Vzdelanie:
Pražská konzervatórium, odbor hudobno-dramatický

Andrea Bašistová

Lektorka moderovania

Mladá ambiciózna moderátorka, ktorá študuje žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Má veľa skúseností z praxe. Ako moderátorka pracuje napríklad v Malinô Brdo Ružomberok. Ďalej ako reportérka v Naše Novinky a v spoločnosti Noviny Poprad.

Vzdelanie:
Žurnalistika na Katolíckej univerzite v Ružomberku

Terezie Kašparovská

Lektorka moderovania

Patrí medzi moderátorskú špičku v Českej republike. Už niekoľko rokov pôsobí ako moderátorka hlavných správ na TV Prima. Zároveň moderuje aj politickú diskusnú reláciu Partie. Vzdelanie získala na fakulte žurnalistiky a je skvelou profesionálkou hovoreného slova.

Vzdelanie:
Univerzita Palackého v Olomouci, Filozocká fakulta

Tento rok organizujeme už 9. ročník. Buď pri tom aj ty!

PROFI VEDÚCI, NOVÝ KAMARÁTI A SUPER PROGRAM. ZAŽI TO S NAMI.

Napísali nám …

Čo hovoria naši účastníci a ich rodičia?
Dcera se letos účastní tohoto tábora už po třetí a každý rok se tam těší! Spokojenost veliká. Mockrát díky za vše, co pro děti děláte, obdivuji Vaši náročnou práci a trpělivost, kterou s dětmi musíte mít!
paní Eva
rodič našej účastničky
Na tomto táboře jsem byl poprvé o letních prázdninách, když mi bylo čtrnáct. Nikdy jsem nejezdil rád na tábory, protože jsem tam jen zabíjel čas. Tahle akce ale byla jiná a dodnes na ten týden vzpomínám.
Adam
účastník letnej ambroziády